reklam

» BİR KADIN DÜŞMANI KİTAP ÖZETİ - ROMAN ÖZETİ

Yayınlanma Zamanı: 2014-07-19 02:20:00


REKLAM-ADSEBir kadın düşmanı özet, bir kadın düşmanı özeti, bir kadın düşmanı kitap özet, bir kadın düşmanı kitap özeti, bir kadın düşmanı kitabı özeti, bir kadın düşmanı kitabın özeti, bir kadın düşmanı kitabının özeti, bir kadın düşmanı roman özet, bir kadın düşmanı roman özeti, bir kadın düşmanı romanı özeti, bir kadın düşmanı romanın özeti, bir kadın düşmanı romanının özeti, bir kadın düşmanı hikaye özet, bir kadın düşmanı hikaye özeti, bir kadın düşmanı hikayesi özeti, bir kadın düşmanı hikayesinin özeti, bir kadın düşmanı öykü özet, bir kadın düşmanı öykü özeti, bir kadın düşmanı öyküsü özeti, bir kadın düşmanı öyküsünün özeti

KİTABIN ADI: BİR KADIN DÜŞMANI KİTAP ÖZETİ

KİTABIN YAZARI: REŞAT NURİ GÜNTEKİN

KİTABIN KONUSU:

   Sevdiği kızın zengin bir adamla kendisini aldatmasıyla yıkılan ve bütün kadınlara düşman kesilen İskender adlı orta yaşlı bir adamın hayatını anlatmaktadır.

 

 

KİTABIN ÖZETİ:

   İskender okul yıllarında gayet sakin bir kişiliğe sahiptir. Askere gidip geldikten sonra tanışmış olduğu Zeynep adlı bir kız yüzünden sinirli bir kişiliğe sahip olur.

   Zeynep İskender’i Mesut adlı zengin bir gençle aldatır. İskender buna dayanamaz ve Zeynep’le boşanırlar. Zeynep’in kendisini aldatmasıyla tüm kadınlara önyargılı bakan İskender kimseyi sevmemeye dair kendisine söz verir. İki sene sonra bir iş yerinde çalışmaya başlar. Çalıştığı yerde çok hoş bir bayan vardır. Belgin adlı bu kadından çok etkilenir. Fakat önceki deneyimini hatırlayarak kadına fazla ilgi göstermez. Belgin zamanla İskender’e aşık olur. İskender kadına ilgi göstermez. Lakin daha sonra önyargısını yenen İskender Belgin’e bütün hislerini döker.

 

 

KİTABIN ANA FİKRİ:

   Hayatta tüm insanlar bir değildir. Bu nedenle hiçbir zaman önyargılı olmamalıyız.

 

 

KİTAPTAKİ ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

   İskender: Duygularına yenik düşen, kadınlara önyargılı bakan bir kişiliğe sahip.

   Zeynep: Güzel, çapkın eğlenmeyi seven bir kişilik.

   Belgin: Genç, güzel, çekici, utangaç bir kişilik.

   Mesut: Zengin, kendini beğenmiş yakışıklı bir kişilik.

 

KİTAP HAKKINDA ŞAHSİ GÖRÜŞ:

   Yazar başta karamsarlıkla dolu bir hayatı anlatmasına rağmen sonunda bir umut ışığı yakıyor ve mutlu sonla kitabını bitiriyor.


REKLAM-ADSE
Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
karlitorosdaglari.blogcu.com Ekibi